W dniach od 4 do 8 kwietnia br. trwał 7. Tydzień Muzykologii. Obfitował w różnego rodzaju wydarzeniach, jakim była II Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Creare et cantare”, wyjazd studyjny do Wrocławia, gościnny wykład dr Roberta Curry oraz panel dyskusyjny “Muzyka, misterium, obrzędowość”, a także warsztaty i koncert muzyki gospel “Oh, happy gospel day”. Dokumentację fotograficzną ze wspomnianych wydarzeń można będzie w najbliższym czasie zobaczyć w galerii.

Jednym z wydarzeń był także występ Chóru Studentów Muzykologii pod dyr. Eweliny Szendzielorz. Rozbrzmiewał on w Uniwersytecie Opolskim, odwiedzając m.in. Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych, Rektorat, Bibliotekę Główną oraz wiele innych instytutów uniwersyteckich. Całość odbyła się pod hasłem: MUZYKOLOGUJEMY! Było bardzo śpiewająco i sympatycznie! Oto relacja filmowa i fotograficzna:

Trwające tydzień święto Muzykologii Uniwersytetu Opolskiego odbywało się pod patronatem medialnym TVP3 Opole a zakończyło się warsztatami muzyki gospel i koncertem z udziałem uczestników tego muzycznego wydarzenia.zachęcamy do zobaczenia filmu: